Prosinec přinesl MISTRY ČR

VEZEME MISTRY A VICEMISTRY!!!
2. a 3. prosince naši chlapci a muži bojovali v Brně při ligových soutěžích a na Mistrovství ČR v povinných sestavách.
Extraligové mužstvo můžu bojovalo v sobotu ze všech sil a v neskutečně napínavém závodě s výbornou atmosférou jsme o pouhé 3 body za vítězným celkem Brna vybojovali stříbrné medaile.
Prvoligové mužstvo mužů naopak nedalo soupeřům "čuchnout" a získalo mistrovský titul pro rok 2023.
Družstvo mládeže po několika nezdarech a v oslabené sestavě bralo čtvrtou příčku.
V nedělním závodě pak největší úspěchy vybojovali naši nejmladší. Vit Kubera a Jan Prokop Převrátil obsadili 4. a 5. místo v konkurenci 76 závodníků.
Celkem byl Kolín na těchto závodech druhou nejpočetnější i nejúspěšnější výpravou.
Gratulujeme závodníkům i trenérům.

Mistrovství České republiky II.liga. žen 2.-3.12.
I děvčata o tomto víkendu bojovala o umístění na Mistrovství České republiky II.ligy a sice v Ostravě
Po skvělém začátku naše holky bohužel zradila kladina a družstvo ve složení Bára Fleischhansová, Klárka Jankotová, Lucka Marešová, Nicol Taftlová, Anička Teplá a Bára Vondráčková, skončilo na 12. místě z 24 startujících družstev.
I tak se jedná o velmi pěkný výsledek, kdy naše jednota spolu s Poděbrady vybojovala historicky poprvé dvě postupová místa na MČR pro příští rok.
Chceme moc poděkovat gymnastickému klubu GYMPRA za “zapůjčení” Klárky Jankotové, která nám vypomohla ve cvičení na bradlech.
A děkujeme oddílu Pelhřimov Světlance Zourové za zapůjčení trikotu Pro Klárku.
Našim kamarádkám z Poděbrad gratulujeme k jejich úspěchu a našim holkám přejeme hodně sil do příštího roku.
Děvčatům a trenérům patří díky za skvělou reprezentaci našeho oddílu.

Děkujeme za podporu Městu Kolín, Středočeskému kraji, Sokolu - Česká obec sokolská, České gymnastické federaci - Czech Gymnastics Federation a Národní sportovní agentuře.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.