Přebor ČOS - oblast Čechy - Plzeň 2018

Děvčátka se v hojném počtu zúčastnila závodů ve třech kategoriích - starší žákyně, mladší žákyně I. a ,mladší žákyně II. Ve všech kategoriích reprezentovalo náš oddíl 22 závodnic.

Nejlépe se dařilo družstvu mladších žákyň I, ve složení Nicol T. Petra H., Elen H. a Karolína M, které svými výkony vybojovalo stříbrné medaile. Nyní pak družstvo čeká na výsledky oblasti Morava, kdy se následně dozví, zda se děvčátkům podařilo se probojovat na Přebor ČOS - finále pro celou ČR.
V závodě jednotlivkyň se pak nejlépe dařilo Nicol T., která předvedla krásné sestavy a vybojovala bronzovou medaili.
Ve straších žákyních si pak nejlépe vedly Lucie K. a Barbora V., které skončili na 14. resp. 15 místě.
V kategorii mladších žákyň II se družstvo ve složení Petra N., Anna T. a Linda Č. umístilo na celkovém 5.místě.

Všem holčičkám k předvedeným výkonům gratulujeme.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.