Medailové žně na Olympiádě dětí a mládeže 2022

Ve dnech 26.6.-30.6.2022 proběhla v Olomouckém kraji Olympiáda dětí a mládeže 2022. A na sportovní akci takových rozměrů nechyběli ani kolínští gymnasté a gymnastky. Ve družstvech reprezentujících Středočeský kraj startovali Radek Pecha, Honza Lukeš a Emily Hrabáková.

Hned 27.6. úspěšně zazávodila děvčata ze Středočeského kraje. Družstvo ve složení Emily Hrabáková (TJ Sokol Kolín), Bára Šmídová (TJ Sokol Poděbrady), Anička Tatíčkova (SK Hradčany) a Péťa Suchánková (Kampa Praha) svými výkony vybojovalo krásné třetí místo a získaly bronzovou medaili.
Hlavním pilířem týmu pak byla kolínská Emily Hrabáková, která v konkurenci 53 závodnic obsadila krásné 6.místo.

Emily se svými výkony probojovala do finále na kladině a akrobacii, a i tam to cinklo. Emily k týmovému bronzu přidala ještě bronz z obou finálových sestav.

289429899 4808351892601942 5210750586996600053 n

Kluci se na Olympiádě představili 28.6. Družstvo ve složení Jakub Šmolík a Azíz Hammadi (TJ Sokol Kladno) a Honza Lukeš a Radek Pecha (TJ Sokol Kolín) ovládli soutěž družstev a na krk pověsili zlaté medaile.

Středočeští gymnasté se představili i ve finále. Honza Lukeš si z finálového přeskoku odvezl stříbro, Radek Pecha svým cvičením vybojoval 5. místo ve finále na přeskoku i akrobacii.

Gratulujeme všem našim reprezentantům k jejich krásným výkonům a děkujeme za parádní reprezentaci nejen Středočeského kraje, ale i našeho oddílu.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.