Listopadové úspěchy chlapců aneb ZRODILI SE MISTŘI ČR 2022!!!

4.11.2022 - Takové čtvrteční odpoledne v Kladně.
4.11.2022 naši chlapci v celkem v hojném počtu zavítali do Kladenské sokolovny a ve všech kategoriích brali zlatou. Všichni naši závodníci se tak kvalifikovali na MČR, které se koná 17.11. v Brně.

12.-13.11.2022 - Zúčastnili jsme se Grand Prix Věry Čáslavské v Brně
Tři naši závodníci reprezentovali Česko na mezinárodním závodě Grand Prix Věry Čáslavské v Brně. Vachutka Jan, Pecha Radek a Lukeš Jan. Závodu se zúčastnilo 13 států - AUT, AZE, CZE, EGY, ENG, HUN, ISR, KOR, LAT, NED, POL, RSA, SVK. Velkému úspěchu se těšilo družstvo, ve kterém startovali dva kolínští závodníci Radek Pecha a Honza Vachutka. Na tomto prestižním závodě vybojovali bronzovou medaili.

17.11.2022 - Vezeme Mistry ČR

Ve státní svátek 17. listopadu se naši chlapci utkali (již tradičně v brněnské hale Sokola Brno 1) na Mistrovství České Republiky pro rok 2022 v Kategoriích VS1 až VS4 a byl to svátek více než úspěšný.
Mistry ČR se v kategorii VS4 stal Honza Vachutka a v kategorii VS3 Radek Pecha. Honza i Radek si tak spravili chuť po nepovedeném minulém týdnu, kdy se jim na Memoriálu Věry Čáslavské úplně nedařilo. Jan Lukeš po nezdaru na koni a pádu na kruzích obsadil krásné 5. místo. Především Radkových 74,5 získaných bodů, je velikým povzbuzením do další práce. V dalších kategoriích byl nejúspěšnější Ondra Mach, který svým čistým cvičením získal v kategorii VS2 bronz. Radek Čermák přišel díky chybě na bradlech o umístění v top 6 a skončil 8.
Nejmladší závodníci bojovali nakonec a Víťa Kubera s Janem Prokopem Převrátilem skončili shodně na 13. místě. V konkurenci téměř 70ti závodníků je to nádherný výsledek.
Všem 11ti našim závodníkům děkujeme za krásné výkony.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.