Výsledky závodů Hledáme nové talenty a Memoriál O. Effenbergrové

V sobotu 28. dubna proběhly v kolínské sokolovně již tradiční závody Hledáme nové talenty a Memoriál Olgy Effenbergrové. Závodu se zúčastnilo přes 60 gymnastek z 10 oddílů napříč celou Českou republikou. Výsledky zde.

O cenné kovy bojovalo celkem 14 domácích závodnic. Šest dívek startovalo v závodě těch nejmladších, Hledáme nové talenty. Nejlépe se vedlo Adélce Jelínkové, která skončila na 10. místě a pomohla tak svým výborným výkonem kolínskému družstvu, které obsadilo 5. místo. Ve družstvu dále startovaly Natálka Taftlová (14. místo), Natálka Šotolová (19. místo) a Zuzanka Husáková (20. místo). V této kategorii, ale v jednotlivcích závodila Sofinka Welzová (29. místo) a nejmladší účastnice závodů Barunka Čepeláková (31. místo).

Memoriálu Olgy Effenbergrové startovala děvčata narozena 2010 a mladší. Kolínský oddíl měl zde hned dvě čtyřčlenná družstva. Nejlépe prošla závodem Míša Růžičková, zdařile provedené sestavy ji přinesly 7. místo. I navzdory pár nezdarům na kladině obsadilo družstvo TJ Kolín A ve složení Míša Růžičková, Kája Marešová, Irenka Lee a Linda Čebišová 6. místo a TJ Kolín B ve složení Viktorka Matějková, Anička Teplá, Péťa Nezavdalová a Kája Víšková obsadilo 8. místo.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín 


Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.

Naši sponzoři

baner koli kolin stredocesky kraj toyota

Partneří

ccf01   diony 01   kocian 01

 

Rychlý kontakt

TJ Sokol Kolín
Oddíl sportovní gymnastiky

Tel.: 321 723 533
Email: sokol_kolin@volny.cz