Kolínští gymnasté odlétají na Mistrovství Evropy

V pátek 4.12.2020 v ranních hodinách se mužská výprava sportovní gymnastiky vydala z armádního letiště Kbely (díky ČGF letěli vládním speciálem ČR) na cestu do tureckého Mersinu. Ve výpravě nechyběli naši gymnasté Daniel Radovesnický, František Marghold a reprezentační trenér Martin Taftl. Celý tým se v minulých týdnech připravoval v chorvatském Osijeku, chlapci jsou tedy výborně připravení a věříme, že na závodišti předvedou to nejlepší a pomohou oběma týmům (František v juniorském a Daniel v seniorském) k co nejlepšímu umístění. Všem třem vítězům ankety Sportovec města Kolína za rok 2019 držíme palce a přejeme hodně štěstí v závodě.
O průběhu závodu, který se bude konat od 9.12. do 13.12. se můžete informovat ZDE

ME2

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín 


Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.

Naši sponzoři

baner koli kolin stredocesky kraj toyota

Naši činnost podporují:

ccf01   diony 01   kocian 01
sokolo logo   npa titulka     

 

Rychlý kontakt

TJ Sokol Kolín
Oddíl sportovní gymnastiky

Tel.: 321 723 533
Email: sokol_kolin@volny.cz