Mistrovství Evropy 2020 je již minulostí

Dobojováno. Letošní mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice mužů v Tureckém Mersinu je již minulostí. Naše zraky se upíraly především na dva „kolíňáky“ a to sice Františka Margholda a Dana Radovesnického.
Franta Marghold se svým výkonem v závodě juniorů probojoval do finále víceboje, kde bojoval s dalšími 24 šestibojaři o medaile. Bohužel se mu nepovedlo zopakovat cvičení z kvalifikace a po nepěkném pádu na hrazdě uzavřel finálovou listinu. Nutno říct, že vzhledem k jeho věku je to i tak F(r)antastický úspěch a za juniory bude ještě startovat na dalším ME za dva roky. Do finále se spolu s Františkem probojoval i Vojta Šácha z Brna, který vybojoval 14.místo.
V závodě mužů jsme sledovali především Dana Radovesnického, kterému o pouhé 0,2 bodu uteklo finále na bradlech a na tomto nářadí tak obsadil 12.místo. Se stejnou bodovou ztrátou přišel i celý tým ČR o finále družstev. I tak ale Dan a celé družstvo mužů předvedlo skvělé výkony.
Klukům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci nejen České republiky, ale i kolínského oddílu SG. Příští rok na MS budeme ještě lepší!...

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.