Přebory Středočeského kraje byly úspěšné

Dne 18.9.2021 proběhly v kolínské Sokolovně Krajské přebory Středočeského kraje ve sportovní gymnastice žen.
Nutno uvést, že se závody kolínským děvčatům moc podařily, když v kategorii VS3A se na 2. místě umístila a stříbrnou medaili získala Nicol Taftlová, v kategorii VS2B se na 2.místě umístila Anna Teplá, v kategorii VS 5B se na 1.místě umístila a zlatou medaili získala Lucie Kozelková, v kategorii VS 6B zvítězila Barbora Vondráčková a v kategorii VS 5C se na 1.místě umístila Lucie Marešová.
Svým výkonem si pak Nicol Taftlová, Lucie Kozelková, Barbora Vondráčková a v kategorii VS 4B i Karolína Marešová zajistily postup na Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice, které se letos na začátku října koná v Ostravě.
Gratulujeme i ostatním holčičkám, pro které to byl po covidové pauze první závod a většině se podařilo splnit své výkonnostní stupně. Gratulace patří Sofii Welzové, Barborce Čepelákové, Natálce Taftlové, Káje Marešové, Ellen Holanové, Anitě a Agátě Kačerovým, Lily a Emily Kulifajovým, Nele Welzová a Tereze Hronové.
Děkujeme také rodičům, kteří jakkoliv pomohli závod zorganizovat, členům oddílu, Sokolu Kolín, Město Kolín a členům technické čety, bez nichž by závod nemohl proběhnout.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.