Duben odstartoval závodní sezónu

3.4.2023 Aprílové závody v moravských Bučovicích pro kolínské závodníky dopadly úspěšně.

První dubnový víkend jsme zavítali na tradiční gymnastický závod do Bučovic, pořádající místní jednotou TJ Sokol Bučovice. Dovezli jsme 2 družstva našich nejmladších závodníků a obě se v konkurenci 10 týmů vůbec neztratila. Družstvo ve složení Vít Kubera, Jan Prokop Převrátil a Vojtěch Teplý se umístilo na 4. místě, druhý tým, ve kterém nastupovali pouze dva borci, Jan Vojta a Robert Domnosil, obsadilo 9. místo. Nutno podotknout, že všichni naši závodníci jsou narození v roce 2014 a bojovali převážně s o 2 roky staršími soupeři. Vít Kubera obsadil v 6boji krásné 5. místo, Prokop Převrátil vybojoval krásným cvičením na kruzích finálovou účast, kterou proměnil v zisk stříbrné medaile.

Gratulujeme trenérovi Davidu Begovi i všem závodníkům, ve svých ročnících jsou svými výkony velikým příslibem do budoucna.

16.4.2023 Naše dívky závodily v Praze a ve Znojmě

O tomto víkendu jsme se rozjely do všech stran, aby děvčata ze Sokola Kolín předvedla své gymnasticke výkony.

Největšího úspěchu dosáhla Bára Vondráčková, která na prestižním mezinárodním závodě -Memoriálu Evy Bosákové v Hale Praha-Hradčany ve své kategorii předvedla téměř bezchybné výkony a velkým bodovým náskokem závod vyhrála a získala zlatou medaili.

Na stejném závodě ve své kategorii mladších žákyň se podařilo Báře Čepelákové obsadit krásné 5.místo a Natálce Taftlové velmi pěkné 7.místo v kategorii starších žákyň.

Druhá skupina dívek pak bojovala ve Znojmě na Znojmo Gym Cup.

Zde se nám nejprve představily naše úplně nejmenší závodnice Anička Wagenknechtová a Eliška Hubáčková, které předvedly moc pěkné sestavičky, ale především sbíraly cenné zkušenosti, když ve startovním poli byly ty nejmladší. Děvčátka vynesla krásné trikoty z dílny Kristýny Pálešové, a moc jim slušely.

V kategorii juniorek se představily Anička Teplá a Kája Marešová. Aničce se vystoupení povedlo a obsadila 9. místo, Kája si tentokrát vytáhla Černého Petra a nevyhnula se v závodě třem velkým chybám, které jí vyloučily z boje o přední příčky.

V kategorii žen pak náš oddíl reprezentovala Lucie Marešová, která obsadila pěkné 6.místo.

Nutno také zmínit, že Lucie Marešová a Bára Vondráčková se na závodní ploše předvedly mimo své kategorie také v úplně nových rolích rozhodčích a začínají sbírat zkušenosti i na tomto poli.

Holky všem gratulujeme a díky za reprezentaci oddílu Sokola Kolín.

22.4.2023 - Hledáme nové talenty a Memoriál Olgy Effenbergrové Kolín

Za podpory Města Kolín v sobotu 22.4.2023 obsadily kolínskou Sokolovnu malé závodnice z různých jednot. Z daleka k nám cestovaly děvčata z Litvínova, Náchoda, Doks nebo Příbrami.

V závodě nejmenších – Hledáme nové talenty pro ročníky 2016 a mladší se nejlépe vedlo kolínskému družstvu ve složení Anička Wagenknechtová, Eliška Hubáčková, Štěpánka Procházková a Ellen Holzbauerová, které předvedlo perfektní výkony a odneslo si s velkým náskokem zlaté medaile. Druhé kolínské družstvo ve složení Beata Bystřičanová, Adriana Březinová, Adéla Pojerová a Tereza Úlehlová skončilo na 7. místě.

V soutěži jednotlivkyň také kolínské gymnastky excelovaly, když na prvním místě se umístila Anička Wagenknechtová, stříbrná byla Štěpánka Procházková, bronzová Ellenka Holzbauerová a Eliška Hubáčková (obě shodný počet bodů).

V závodě Olgy Effenbergrové se pak na 2. místě umístilo družstvo kolínských gymnastek ve složení Barbora Kokošková, Nicol Kárová, Kristýna Dvořáková a Barbora Suchánková, a odneslo si stříbrné medaile.

V závodě jednotlivkyň se nejlépe vedlo Barče Kokoškové (4.).

Všem startujícím holčičkám gratulujeme, trenérům, rozhodčím a organizátorům děkujeme a těšíme se příští rok.

25.4.2023 - Bedřichovský ježek 2023

O víkendu se naše starší závodnice účastnily závodu s názvem Bedřichovský ježek. V závodě si ve své kategorii 4.B nejlépe vedla Sofie Welzová, která vybojovala bronzovou medaili.

V kategorii 3.C se nejlépe vedlo Báře Čepelákové, která obsadila 6.místo, dále se představila Marianna Rymlová 10.misto a Eliška Bystřičanová 12.místo.

Závodnicím moc gratulujeme, trenérům a rozhodčím děkujeme a těšíme se na další úspěchy.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.