Květnové medaile a účast na mezinárodním závodě v Berlíně

13.5. chlapci bojovali na finálovém závodě ČOS v Brně

V sobotu 13.5. proběhl v brněnské hale Sokol Brno I finálový závod ČOS pro rok 2023. Nejlepší výsledek se povedl v kategorii nejmladších, kdy Vít Kubera obsadil 2. místo a Jan Prokop Převrátil místo 3. Oba borci se svými výkony zasloužili o 2. místo ve družstvech. Zlatá medaile jim k největší smůle utekla pouze o 0.1 bodu.

V kategorii starších vybojoval Radek Čermák bronzovou medaili a spolu s Robertem Horákem a Ondrou Machem brali rovněž bronz jako družstvo...

Vojtěch Daňko v kategorii juniorů odjel hezky závod, na posledním nářadí bohužel přišel o šance na medaili.

Všem závodníkům gratulujeme, před blížícím se MČR je to důležitá zkouška našich dovedností.

Účast starších chlapců na mezinárodním závodě v Berlíně

Zatímco mladí bojovali na přeboru ČOS, ti starší se zúčastnili mezinárodních závodů v Berlíně.

• Age Group 2 (46 závodníků)

Tomáš Kalinič - 11.místo 71,6b + finále na hrazdě (7.místo).

Milan Jaroš - 27.místo 69b

Jakub Smolík - 33.místo 66,35b

21.5.2023 – krajský přebor dívek v Příbrami
21.5. proběhl Krajský přebor ve sportovní gymnastice jednotlivkyň v Příbrami. Dívky předvedly spoustu krásných výkonů a výsledků a odvezly si domů hromadu medailí…. a dva postupy na Mistrovství České republiky do Ostravy za 14 dni.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.