Červen přinesl Mistry ČR

Mistrovství České republiky Mistrovských tříd 2.-4.6.2023
Opět s účastí a medailemi našich gymnastů.

Víceboj muži:
František Margold (po zranění se vrací k republikové špičce)-start jen na třech nářadích

František Margold -3.místo bradla, 5.místo kruhy

Klukům moc gratulujeme, díky patří i trenérům a rozhodčím, bez kterých by se závod také neobešel.

Mistrovství České republiky žen VS Ostrava 9.-11.06.2023
V kategorii VS 4B startovala Natálka Taftlová a poprvé na velkém závodě podala vyrovnaný výkon a skončila na 43. místě. V kategorii VS6B nás reprezentovala Bára Vondráčková, která se ve velké konkurenci neztratila a ze 40 startující h si odvezla krásné 8.místo. Holkám i trenérům gratulujeme!!!!

Vít Kubera je Mistr České republiky pro rok 2023
Na pražských Hradčanech jsme od pátku 16.6. bojovali na mistrovství České republiky v jednotlivcích a družstvech. Po krásném výkonu bez větších chyb se v sobotním klání povedlo Vítkovi vybojovat v konkurenci 83 závodníků zlato v kategorii nejmladších žáků. Spolu s Janem Prokopem Převrátilem, Vojtou Teplým a Honzikem Vojtou pak svěřenci Davida Begy jako družstvo vybojovali stříbrné medaile, a to v konkurenci 19ti družstev z celé ČR.

Už v pátek 16.6. se konal závod starších žáků, a i v této kategorii jsme nezůstali pozadu. Družstvo složené z Radka Čermáka, Roberta Horáka, Ondry Macha a Prokopa Dvořáka vybojovalo bronz. Především Radek Čermák potvrdil výkonnost a jen díky smolnému pádu na hrazdě skončil na 8. místě a nezasáhl tak do bojů o medaile.

Závodníkům, trenérům a pyšným rodičům GRATULUJEME.

Zároveň děkujeme za podporu Městu Kolín, Středočeskému kraji, Národní sportovní agentuře a Sokolu – České obci sokolské.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.