Říjnové úspěchy na Mistrovství ČR a pohár Věry Čáslavské

Pohár Věry Čáslavské putuje do Kolína
7.10.2023 se některá děvčata Sokola Kolín oddílu sportovní gymnastiky rozjela do dalekého Děčína, aby zde předvedla své výkony a bojovala o medaile a o pohár Věry Čáslavské.
Vítězkou tohoto poháru se pak stala naše závodnice Bára Vondráčková, která si vítězství vybojovala svou čistou sestavou na kladině.
Pěkné výkony předvedly i ostatní závodnice, a to Lucie Marešová, Anička Teplá, Oli Rymlová, Marianka Rymlová, Baruška Čepeláková a Anežka Dostálová.
Všem gratulujeme.

Přebor České obce sokolské pro oblast Čech
V říjnu též proběhl Přebor České obce sokolské pro oblast Čech, kde se představila většina děvčat z kolínského oddílu.
Nejlépe se vedlo družstvu mladších žákyň ve složení Anička Wagenknechtová, Niki Podroužková, Bára Kokošková a Mája Havelková, které ve velké konkurenci vybojovaly stříbrnou medaili. V jednotlivkyních se pak výkony nejlépe provedly Aničce Wagenknechtové, která ve své kategorii obsadila krásné 6. místo.
Postup do celostátní soutěže si vybojovala Bára Čepelákova, Natálka Taftlová a Olí Rymlová.
V celostátní soutěži nám své výkony předvedou i juniorky a ženy. V juniorkách si své místo vybojovali Niki Taftlová, Anička Teplá, Adélka Horáčková a Ellenka Holanová. V ženách se představí Bára Vondráčková a Lucka Marešová.

Mistrovství ČR kategorie C v Čeladné 27.-28.10.
27.10. reprezentovala náš oddíl Anička Teplá, o den později předvedla své sestavy Lucie Marešová. Anička se představila v kategorii VS5C a předvedené sestavy jí vynesli 38.příčku. Lucie startovala v kategorii VS6C a svým výkonem obsadila 24.místo.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín

Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.