Listopadový přebor ČOS a ligové soutěže našich gymnastek

Přebor České obce sokolské pro celou Českou republiku 4. – 5.11.
O tomto víkendu se děvčata z našeho oddílu účastnila v jedné gymnastické hale hned dvou závodů.
Starší děvčata bojovala v Přeboru České obce sokolské pro celou Českou republiku, kdy své výkony předvedly Oli Rymlová, Barča Čepeláková, Natálka Taftlová, v juniorkách pak Anička Teplá, Niki Taftlová, Elen Holanová a Aďa Horáčková. V ženách se představily Lucka Marešová a Bára Vondráčková, které se výkon velmi podařil a obsadila celkově 4. místo.
V neděli pak své výkony předvedly naše nejmenší členky, Anička a Terezka Wagenknechtovi, Elenka Holzbauerová, Štěpánka Procházková a Nicolka Nováková. Děvčátkům se jejich vystoupení podařilo, když nejlépe si vedla Ellenka Holzbaierová, která vybojovala stříbrnou medaili.
Děvčatům k jejich výkonům gratulujeme, děkujeme trenérům, a také naší rozhodčí Lucce Loumanové, která tento víkend doslova "žila jen gymnastikou".

Krajský přebor družstev žen (liga) 12.11.2023
Krajský přebor družstev ve sportovní gymnastice žen, který se konal 12. listopadu 2023 proběhl v kolínské Sokolovně.
Náš oddíl startoval ve všech vyhlášených kategoriích a to 2. lize, 3. lize, 4. lize, 5. lize, a dokonce měl své zástupce i v závodě na splnění výkonnostních stupňů. Našim děvčatům se dařilo a získaly tak mnoho medailí:

II.liga stříbro
III. liga bronz
IV.liga bronz
V.liga bronz

I letos se podařilo děvčatům druhé ligy postoupit na Mistrovství České republiky, které se bude konat 2. prosince v Ostravě. Držte nám palce budeme se snažit se i tento rok ve velké konkurenci neztratit.

Sportovní gymnastika TJ Sokol Kolín 


Kolínská sokolská jednota byla založena roku 1862, jen o několik málo měsíců později než nejstarší Sokol pražský. Řadí se tak společně s dalšími sedmi „venkovskými“ jednotami, vzniklými v roce 1862, k nejstarším. Nedlouho po jejím vzniku se zrodila myšlenka postavit si vlastní budovu – sokolovnu. K realizaci došlo v 70. letech 19. století.

V roce 1951 byl ustanoven samostatný oddil sportovní gymnastiky, v jehož čele stanula na dlouhých 24 let Olga Efenbergerová, která vychovala nejen řadu dobrých závodnic, ale neustále se starala o to, aby oddíl měl nejen dostatek závodnic a později i závodníků(pod vedením hl. trenéra Karla Hartiga), ale také kvalitních trenérek a trenérů a v neposlední řadě i rozhodčích.

Naši sponzoři

baner koli kolin stredocesky kraj toyota

Naši činnost podporují:

ccf01   diony 01   kocian 01
sokolo logo   npa titulka     

 

Rychlý kontakt

TJ Sokol Kolín
Oddíl sportovní gymnastiky

Tel.: 321 723 533
Email: sokol_kolin@volny.cz